Close

MB 430Ei - generace nových kombajnů

Home / Aktuality / MB 430Ei - generace nových kombajnů
MB 430Ei - generace nových kombajnů

Vylepšený a výkonnější dobývací kombajn na těžbu uhlí 

Nový moderní pohon umožňuje vyvinout jmenovitou tažnou sílu již od nulové rychlosti kombajnu a také udržet vysokou tažnou sílu i při vyšších rychlostech.

Výkonnější řídicí systém na bázi Linuxu umožňuje plynulou regulaci rychlosti jízdy kombajnu v závislosti na zatížení motorů pojezdu a především na zatížení motorů řezných orgánů.

Řídicí systém disponuje funkcí pro překonávání překážek a spolu s integrovaným pohonem může při minimální rychlosti vyvinout pulsní tažnou sílu, která je více než dvojnásobná oproti jmenovité tažné síle.

Měnič kmitočtu pro napájení pojezdových motorů je umístěn v těle kombajnu, čímž je umožněno použití pouze jednoho napájecího kabelu pro celý kombajn.

Měnič v pohonu kombajnu zajišťuje efektivní řízení pojezdových motorů a maximálně využívá jejich momentové charakteristiky. To zaručuje velkou tažnou sílu.

Na plně grafickém displeji o velikosti 7 palců jsou přehledně zobrazeny veškeré technologické procesy a případné poruchové stavy.

Pro pohodlnou obslužnost elektroinstalace v případě servisního zásahu je většina elektroinstalace umístěna v modulech, které se dají snadno z kombajnu vysunout.

Samozřejmostí kombajnů typu MB 14 je možnost vizualizace veškerých kombajnových dat na dispečerském pracovišti šachty pomocí systému TMVision. Komunikace v tomto systému probíhá obousměrně, což umožňuje např. dálkovou parametrizaci strojů v šachtě.

S využitím jiskrově bezpečného řídicího systému VS2Ex je možné dálkově ovládat kombajn a další zařízení v mechanizovaném porubu.

Napsali o nás:

Hodonínský deník.cz

České noviny.cz

Kontaktujte nás

Zanechte na sebe kontakt a přijedeme za Vámi

Zavolejte nám

+420 518 391 511

Napište nám

Použijte kontaktní formulář