Close

O nás

Home / O nás

Společnost T Machinery a.s. je jednou z významných výrobně – engineeringových firem v oblasti důlní techniky a současně jediný výrobce v České republice, který je schopen navrhnout, vyrobit, dodat a spustit do provozu celý dobývací komplex. Firma historicky navazuje na tradici výroby v tomto oboru, kdy ve třicátých letech minulého století byla na tomto místě zahájena na dole Tomáš mechanizovaná těžba lignitu pro energetické potřeby koncernu firmy BAŤA.

Firma T Machinery a.s. naplňuje dva základní strategické cíle:

  • inovace výroby v oblasti důlních zařízení
  • maximalizace úspěchu vyráběných technologií především na zahraničních trzích

Výrobní program firmy

Výroba společnosti je zaměřena na dobývací důlní komplexy v uhelných hlubinných dolech, které sestávají z následujících technologických souborů:

  • vývoj a výroba dobývacích kombajnů řady MB,
  • porubový hřeblový dopravník SZK s různou výškou E-profilu,
  • mechanizované hydraulické výztuže pro zabezpečení těžních prostor včetně jejich ovládání,
  • podporubový dopravník.

Firma T Machinery a.s. zajišťuje komplexní servisní a zaškolovací činnost, výrobu náhradních dílů, veškeré elektro-příslušenství a řízení a regulaci automatizované těžby.

Firemní kultura

Firemní kultura společnosti je založena na profesionalitě, odbornosti a týmové práci špičkových odborníků. Tyto předpoklady tvoří významný rozvojový potenciál a dynamiku společnosti. Žádný z úspěchů by nebyl možný bez odborných znalostí a zkušeností našich zaměstnanců. Vysoce kvalitní a loajální zaměstnance považuje T Machinery a.s. za hlavní zdroj svých úspěchů.

Obchodní činnost

Export společnosti dnes představuje 95 % produkce. T Machinery a.s. se od svého založení zaměřuje na spolupráci s partnery ze zemí střední a východní Evropy. Činnost společnosti zahrnuje komplex služeb projekčních, engineeringových i servisních. Důležitou konkurenční výhodou firmy je schopnost realizace složitých projektů se zajištěním individuálních nároků a požadavků zákazníků. V současnosti jsou zkušenosti T Machinery a.s. na patřičné úrovni pro téměř všechny možnosti dobývání.

Vývoz

Vývozní aktivity společnosti T Machinery a.s. jsou dnes orientovány na kompletní dodávky důlního zařízení a jsou významným potenciálem dalšího rozvoje společnosti. Největší podíl exportu má firma na trzích Ukrajiny a Ruska, ale prodává stroje a zařízení např. i do Vietnamu.

Inovace

Společnost T Machinery a.s. stále intenzivně vyvíjí se svým týmem specialistů nové stroje, které splňují celosvětová kritéria, především pro co největší zefektivnění důlních činností s co možná nejmenším podílem fyzické práce, a tím eliminaci negativního vlivu lidského faktoru na provoz, což vždy přináší větší bezpečnost při provádění všech činností v dole. Stěžejním zájmem společnosti je, aby dlouholetá tradice výroby kvalitního důlního zařízení na jihu Moravy i nadále pokračovala.

 

Kontaktujte nás

Zanechte na sebe kontakt a přijedeme za Vámi

Zavolejte nám

+420 518 391 511

Napište nám

Použijte kontaktní formulář