Close
Specifikace

Specifikace

Společnost T Machinery a.s. disponuje novým zkušebním polygonem, primárně určeným pro typové a kusové zkoušení produkovaných důlních zařízení. Základním prvkem zkušebny je nová trafostanice, poskytující širokou škálu napájecích napětí.

Zatěžování motorů a převodových soustav je možné provést pomocí dvou asynchronních dynamometrů, rekuperujících energii zkušební sestavy zpět do napájecí sítě. Oba dynamometry jsou vybaveny digitální řídící jednotkou, umožňující provoz v režimu pohonu nebo zátěže a otáčkové nebo momentové vazbě. Řídící jednotka je propojena s PC, ve kterém se nachází program pro analýzu a zpracování naměřených dat.

Zkušebna je vybavena precizním výkonovým analyzátorem YOKOGAWA WT1800. S použitím externích převodníků je možné třífázové měření napětí do 8 kV a trojfázové měření proudu do 1000 A. Zkušebna je dále vybavena 16-ti kanálovou mobilní jednotkou měření teplot (12x snímač PT100, 4x termočlánek typu K). Jednotka umožňuje měření teplot v rozsahu 0 – 200°C. Při použití termočlánků je možné přímé měření teplot na živých částech do napětí 660V.

Pro chlazení zkoušených zařízení je zkušebna vybavena vlastním chladicím agregátem, který je nezávislý na veřejném vodovodu. Tento chladicí agregát disponuje celkem dvěma okruhy. První okruh je otevřený vodní, s maximálním průtokem 200 l/min při maximálním tlaku 2,75 MPa. Druhý okruh je uzavřený s antikorozním chladivem. Tento disponuje maximálním průtokem 50 l/min a maximálním tlakem 1,2 MPa.

Společnosti T Machinery a.s. nabízí jak zpracování technických zkoušek dle vlastního zadání zákazníka, tak i přímý pronájem celého pracoviště odborné veřejnosti.

Referenční realizace

Podívejte se na mapu níže - jsou tam vynesené body, kde všude jsme Zkušebna realizovali / dodávali.

Kontaktujte nás

Zanechte na sebe kontakt a přijedeme za Vámi

Zavolejte nám

+420 518 391 511

Napište nám

Použijte kontaktní formulář