Close

Podporubové zařízení na závěsné drážce

Home / Důlní produkty / Dobývání ložisek stěnováním / Podporubová zařízení / Podporubové zařízení na závěsné drážce
Specifikace
Parametry

Specifikace

Podporubové zařízení řeší problematiku podporubového odtěžení, ve spojitosti s pohybem porubu. Řešení přesypu z podporubového dopravníku na pásový v délce až 11 metrů snižuje četnost nutných pomocných prací (zkracování pásového dopravníku), čímž výrazně zkracuje přípravné časy. Dalšího zvýšení produktivity je dosahováno spřažením (přemísťováním) elektrozařízení s PZF, nebo jeho umístěním na speciální rámy podporubového zařízení, kdy je elektrozařízení také přesouváno společně s PZF.

Podporubové zařízení se instaluje tak, aby umožňovalo mechanické spojení podporubového (chodbového) dopravníku s poháněcí stanicí porubového dopravníku a současně aby byly chráněny vstupní kabely na začátku čelby. Při použití flexibilního vedení napájecích kabelů lze přemísťovat podporubové zařízení PZF bez nutnosti vypínaní přívodu vysokého napětí.

Podporubové zařízení je tvořeno speciálním hřeblovým dopravníkem zavěšeným na závěsné dráze a koncovou částí pásového dopravníku přizpůsobené k přesypu horniny. PZF může být vybaveno pevným spojením s porubovým dopravníkem a drtičem.Podporubové zařízení na závěsné dráze se skládá z:

  • zavěšeného pohonu hřeblového dopravníku včetně přesypu
  • napínacího zařízení HNZ
  • zavěšené soupravy hřeblového dopravníku
  • koncové části pásového dopravníku

Parametry

Typ podporubového zařízení Šířka hřeblového dopravníku Typ hřeblového dopravníku
PZF-01 600 mm TH 601
PZF-02 700 mm TH 700
PZF-04 800 mm TH 826
PZF-07 700 mm TH 726

Referenční realizace

Podívejte se na mapu níže - jsou tam vynesené body, kde všude jsme Podporubové zařízení na závěsné drážce realizovali / dodávali.

Kontaktujte nás

Zanechte na sebe kontakt a přijedeme za Vámi

Zavolejte nám

+420 518 391 511

Napište nám

Použijte kontaktní formulář